جراحی لیزیک چشم


جراحی لیزیک چشم

جراحی لیزیک چشم یکی از بهترین روش ها برای اصلاح عیوب انکساری و برداشتن عینک است. حتما کلمه عیوب انکساری چشم را زیاد شنیده اید. اگر به قسمت هایی مانند عدسی چشم و قرنیه آسیب وارد شود باعث خطا و ضعف و همچنین تاری دید می شود و به این مشکلات عیوب انکساری چشم می گویند. جراحی لیزیک یکی از رایج ترین و موثرترین روش ها برای جبران عیوب انکساری و اصلاح دید است. اگرچه بسیاری از افراد می توانند از این عمل برای رفع و کاهش دید خود استفاده کنند، اما همه افراد کاندیدای مناسبی برای این عمل نیستند و برای بررسی این موضوع باید عواملی مانند انحنا و ضخامت بافت قرنیه را در نظر گرفت.

لیزیک چشم چیست؟

جراحی های چشم که با هدف درمان عیوب انکساری انجام می شود امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و افراد زیادی از نتایج مثبت آن بهره مند شده اند. روند درمانی نسبتا ساده، دوره نقاهت کوتاه، عوارض کم و هزینه مناسب از جمله دلایل استقبال زیاد از جراحی های چشم مانند لیزیک است.

عمل لیزیک یکی از رایج ترین جراحی های لیزری چشم است که برای درمان نزدیک بینی (نزدیک بینی)، دوربینی (نزدیک بینی) و آستیگماتیسم انجام می شود. مانند سایر روش های جراحی انکساری چشم، جراحی لیزیک با تغییر شکل قرنیه باعث تمرکز مناسب نور ورودی به چشم برای ایجاد دید واضح تر و واضح تر می شود. در نتیجه بینایی فرد بلافاصله پس از عمل لیزیک بهبود می یابد.

اصولا لیزیک چشم یک جراحی بدون درد است و تنها در پانزده دقیقه برای هر دو چشم انجام می شود. اگر به گفته چشم پزشک شما کاندید مناسبی برای جراحی لیزیک نیستید، چندین روش جراحی دیگر نیز در دسترس شماست. جراحی های لیزر چشم شامل PRK، لیزیک و جراحی IOL فاکیک می باشد. انتخاب روش جراحی مناسب برای چشم تنها با نظر چشم پزشک و جراح ماهر و با تجربه انجام می شود.

لیزیک چشم چگونه انجام می شود؟

برای انجام عمل لیزیک، جراح ابتدا یک فلپ بسیار نازک (برش دایره ای) در قرنیه با کمک یک ابزار جراحی بسیار کوچک به نام میکروکراتوم یا فمتوثانیه ایجاد می کند.

جراح فلپ را به عقب برمی گرداند تا به لایه داخلی قرنیه (استروما) دسترسی پیدا کند. سپس مقداری از بافت قرنیه جدا شده و توسط لیزر اگزایمر برداشته می شود. لیزر اگزایمر یک پرتو فرابنفش سرد ایجاد می کند تا مقادیر میکروسکوپی بافت قرنیه را حذف کند تا قرنیه را تغییر دهد.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *